STICHTING BEELDENPARK PRESENTEERT BEELDENBOULEVARD

26-11-2009

De Stichting Beeldenpark Drechtoevers heeft vanmiddag zijn plannen voor een beeldenboulevard gepresenteerd aan bewoners van het Merwehoofd. Na een openingswoord van buremeester De Bruin zette Marco van Wetten van het Bureau voor stadsontwerp Rein Geurtsen & partners uiteen hoe één en ander eruit gaat zien.

Sokkelplan
Het sokkelplan voor de beeldenboulevard is ontwikkeld door stedebouwkundig bureau Rein Geurtsen & Partners. In de eerste fase zullen er 8 sokkels worden geplaatst, deels op de kademuur die voor de appartementen is opgetrokken en deels in het maaiveld. Er wordt naar gestreefd om beelden ten toon te stellen die de hoogtepunten van Nederlandse figuratieve beeldhouwers representeren, dus kunst van een hoog niveau. Een afvaardiging van bewoners van de appartementen aan het Merwehoofd zal worden betrokken bij de keuze van de te plaatsen beelden. 

Wisselexpositie
Er zal een wisselexpositie worden samengesteld, waarbij de eerste beelden nog voor de zomer 2010 zullen worden geplaatst. Het Merwehoofd maakt deel uit van één van de meest aantrekkelijke en meest gebruikte wandel- en fietsroutes van Papendrecht. Door hier een Beeldenboulevard te realiseren wordt dit gebied nog aantrekkelijker, ook voor bezoekers van buiten Papendrech. Voor de aanwezige en de geplande horeca kan dit een extra impuls geven. Het unieke karakter van het ‘Waterfront’  en het water dat de Drechtsteden met elkaar verbindt, wordt door de verbinding met de beeldende kunst versterkt.

Route
In samenwerking met het bureau Hollands Glorie van de Drechtsteden en het VVV zal een (fiets-)route worden uitgestippeld die de Beeldenboulevard in Papendrecht via de waterbus zal verbinden met Dordrecht en het Beeldenpark in Zwijndrecht. Het uiteindelijke doel van de stichting is om alle Drechtsteden met elkaar te verbinden door een lint van kunstwerken. (Foto: Adrie Hello)

Vrijwilligers
De stichting Beeldenpark Drechtsteden werkt met een beperkt aantal vrijwilligers en is de organisator van het geheel. Zij onderhoudt de contacten met de beeldend kunstenaars, selecteert, transporteert en plaatst de beelden. Tevens draagt zij er zorg voor dat de beelden verzekerd zijn. De beelden zullen door de kunstenaars in bruikleen worden gegeven voor een periode van ca. 1 jaar. Er zijn dus geen aankoopkosten. Door te werken met verschillende subsidieverstrekkers en sponsoren krijgt Papendrecht straks een schitterende expositie van beeldende kunst. De investering van de gemeente is hierdoor dus relatief gering.

De Stichting Beeldenpark Drechtsteden is in 1996 opgericht en heeft tot doel om een platform te bieden aan beeldend kunstenaars en tevens om bewoners op een plezierige manier in aanraking te laten komen met beeldende kunst. In 1996 opende H.M. koningin Beatrix het beeldenpark langs het Maaspad en in het Noordpark in Zwijndrecht, pal tegenover het Aviolandapad. In 1999 bezocht zij ook het Merwehoofd in Papendrecht voor de tentoonstelling Black Sea – North Sea samen met de Bulgaarse koning Simeon.

De stichting heeft al verschillende kwalitatief hoogwaardige exposities en culturele evenementen  georganiseerd, met uiteraard beeldende kunst als centraal thema. De gemeente Papendrecht en het bureau Hollands Glorie van de Drechtsteden hebben de Stichting Beeldenpark Drechtsteden een subsidie toegekend voor de realisatie van de eerste fase van de Beeldenboulevard. Door deze subsidie kan het project nu definitief van start gaan.

STICHTING BEELDENPARK PRESENTEERT BEELDENBOULEVARD